Najczęściej zadawane pytania

Czy tegoroczny zlot się odbędzie?
Zlot TZMA 2017 zostaje odwołany, ze względu na zbyt niską frekwencję.

Czy są jeszcze wolne miejsca?
Liczba wolnych miejsc wyświetlona jest na stronie głównej TZMA 2017.

Ile kosztuje uczestnictwo w TZMA 2017?
Koszt uczestnictwa w całym zlocie TZMA 2017 wynosi 280 PLN od osoby.

Czy koszulka zlotowa jest zawarta w cenie zlotu?
Nie, za koszulkę należy uiścić dodatkową opłatę w wysokości 20 PLN. Należy ją wpłacić razem z wpisowym.

Do kiedy należy wpłacić wpisowe 50 PLN / 70 PLN?
Wpisowe należy wpłacać w terminie 7 dni od momentu rejestracji. Po tym czasie rezerwacja miejsca jest usuwana. Jedynie wpłata wpisowego w terminie gwarantuje miejsce na zlocie. Do dnia 1 sierpnia 2017 można uzyskać zwrot wpisowego w razie problemu z przybyciem na Zlot. Po 1 sierpnia 2017 opłata wpisowa nie podlega zwrotowi. W razie odwołania Zlotu przez organizatorów wszystkie opłaty podlegają zwrotowi.

Kiedy należy dokonać resztę wpłaty za Zlot?
Dokończenie opłaty za zlot można dokonać na dwa sposoby: Przed 17 sierpnia 2017 r. czyli przed rozpoczęciem zlotu dokonać przelewu na konto, i zabrać ze sobą dowód wpłaty. Druga możliwość to dokonanie płatności gotówką podczas rejestracji na miejscu po przyjeździe.

Czy w trakcie zlotu muszę podróżować własnym środkiem transportu?
Nie. Organizatorzy zapewniają transport z Barbarki do wszystkich atrakcji oraz z powrotem.

Czy obowiązuje zniżka dla dzieci lub studentów?
Nie. Nie oferujemy zniżek dla dzieci ani studentów. Podany koszt Zlotu jest możliwie minimalnym kosztem uczestnictwa w Zlocie za wszystkie atrakcje, które są przewidzane.

Ilu osobowe są pokoje?
Mamy do dyspozycji pokoje wielosobowe (od 3 do 10 osobowych). Przy czym kwaterowanie ustalają organizatorzy i zaczynamy od pokojów o największej pojemności. Wyjątkiem mogą być rodziny z dziećmi, które mogą zostać zakwaterowane do pokoju mniejszego. Rozdział miejsc jest dowolny względem płci i wieku. Nie ma możliwości dobierania sobie pokoi. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Czy jeśli chcę przyjechać z rodziną lub znajomymi, to czy muszą się oni rejestrować osobno?
Tak, każda osoba, która chce przyjechać na Zlot musi być zarejestrowana osobno. To bardzo ułatwi nam pracę teraz oraz w trakcie zlotu. W przypadku grupy osób prosimy dopisać stosowny komentarz w UWAGACH przy rejestracji.

Nie jestem pełnoletni, czy mogę uczestniczyć w Zlocie?
Dzieci poniżej 15 lat mogą uczestniczyć w Zlocie tylko pod opieką osoby dorosłej.
Osoby od 15 do 18 roku życia, muszą mieć pisemną zgodę opiekuna na uczestnictwo w Zlocie.
Organizator TZMA nie ponosi odpowiedzialności za uczestinków. Każdy Uczestnik TZMA ponosi odpowiedzialność cywilną i karną za własne zachowanie.

Czy można uczestniczyć we wszystkich astronomicznych wydarzeniach zlotu (warsztatach, nocnych obserwacjach nieba, wycieczce do Piwnic itp.) bez noclegów i/lub posiłków? Czy mam się wtedy rejestrować?
Można uczestniczyć we wszystkich atrakcjach Zlotu bez noclegu i/lub wyżywienia. Koszt uczestnictwa jest mniejszy i wynosi 150PLN (bez noclegu i wyżywienia). Konieczna jest rejestracja oraz wpisanie stosownej informacji w uwagach. Należy pamiętać, że część atrakcji jest przewidziana tylko dla pełnoprawnych uczestników Zlotu i mają oni pierwszeństwo.

Wszelkie inne pytania prosimy kierować pod adres mailowy tzma@astrovision.pl, lub telefonicznie: 508 488 765, 501 515 885.